Aktualności

Złożyliśmy Petycję w sprawie pasów...

Od wieli już lat w branży szkolenia toczy się dyskusja na temat prawa do niezapisania pasów, przysługującego instruktorom i egzaminatorom w trakcie wykonywania ich obowiązków. Od dawna również wskazujemy, że przepis ten nie ma racji bytu w zakresie kat. B prawa jazdy, gdyż wraz ze zmianą budowy pasów bezpieczeństwa na bezwładnościowe, dalsze utrzymywanie takiego wyłączenia jest niebezpieczne oraz niewłaściwe z edukacyjnego punktu widzenia. Dodatkowo niezapięty pasami instruktor czy egzaminator stwarza bezpośrednie zagrożenia w razie zdarzenia drogowego dla kandydata. 

Na ten temat szeroko wypowiadał się już na łamach brd24.pl Prezes Fundacji Filip Grega:

http://www.brd24.pl/rozmowy/filip-grega-instruktor-zwolnienie-instruktorow-nauki-jazdy-zapinania-pasow-zalet-a-kursant-dostaje-zly-wzor/

 

Przy okazji wnioskujemy również o zmianę w zakresie zwolnienia z zapinania pasów bezpieczeństwa przez kobiety w widocznej ciąży. Wiele publikacji medycznych oraz wypowiedzi eksperckich jasno komunikuje, że zapinanie pasów bezpieczeństwa przez kobiety w zaawansowanej ciąży jest znacznie bezpieczniejsze w chwili zdarzenia drogowego niż uczestnictwo w nim bez zapiętych pasów. 

Liczymy na szybką reakcję resortu. 

 

Treść petycji do pobrania tutaj.

 
                          
 

Europejska Karta
Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Projekty fundacji

Projekty fundacji

Media

Media
Supercomp - Grupa IT

Projekt i wykonanie Supercomp.pl   |   Copyright 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone