Aktualności

Złożyliśmy Petycję w sprawie pasów...

Od wieli już lat w branży szkolenia toczy się dyskusja na temat prawa do niezapisania pasów, przysługującego instruktorom i egzaminatorom w trakcie wykonywania ich obowiązków. Od dawna również wskazujemy, że przepis ten nie ma racji bytu w zakresie kat. B prawa jazdy, gdyż wraz ze zmianą budowy pasów bezpieczeństwa na bezwładnościowe, dalsze utrzymywanie takiego wyłączenia jest niebezpieczne oraz niewłaściwe z edukacyjnego punktu widzenia. Dodatkowo niezapięty pasami instruktor czy egzaminator stwarza bezpośrednie zagrożenia w razie zdarzenia drogowego dla kandydata. 

Na ten temat szeroko wypowiadał się już na łamach brd24.pl Prezes Fundacji Filip Grega:

http://www.brd24.pl/rozmowy/filip-grega-instruktor-zwolnienie-instruktorow-nauki-jazdy-zapinania-pasow-zalet-a-kursant-dostaje-zly-wzor/

 

Przy okazji wnioskujemy również o zmianę w zakresie zwolnienia z zapinania pasów bezpieczeństwa przez kobiety w widocznej ciąży. Wiele publikacji medycznych oraz wypowiedzi eksperckich jasno komunikuje, że zapinanie pasów bezpieczeństwa przez kobiety w zaawansowanej ciąży jest znacznie bezpieczniejsze w chwili zdarzenia drogowego niż uczestnictwo w nim bez zapiętych pasów. 

Liczymy na szybką reakcję resortu. 

 

Treść petycji do pobrania tutaj.

 

edit:
Potwierdzenie przyjęcia petycji przez resort: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/3-lutego

 
                          
 

Europejska Karta
Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Projekty fundacji

Projekty fundacji

Media

 Media

|   Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone