Aktualności

Zmiany w egzaminowaniu - Konsultujemy projekt

Jest to projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, opłat oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także stawek wynagrodzenia członków komisji. 

Jest to o tyle istotny projekt, że zawiera przede wszystkim program i kryteria oceny przebiegu egzaminów państwowych na prawo jazdy. 

111 stron to sporo jak na 2 dni czytania ze zrozumieniem tekstu prawnego  już z cała pewnością to za mało aby przeprowadzić konsultacje z naszymi ekspertami, członkami Rady Programowej, rozsianymi po całej Polsce. 

Czy to aby na pewno o takie konsultacje resort nas prosi? Przecież nie jesteśmy w stanie fizycznie przeanalizować całego tekstu, wyłuskać z niego faktycznie dokonanych zmian, zastanowić się nad ich celowością i skutkiem dla kandydatów oraz przygotować rzetelna odpowiedź. 
Ale cóż, bierzemy się do pracy. Długi majowy weekend z nosami w dokumentach, społecznie i bez wynagrodzenia... Powoli już nam się nudzi ta fundacyjna praca, którą doceniają jedynie kursanci (i to tylko duchowo) oraz nieliczni instruktorzy czy właściciele OSK.   


A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?  

 

 

Treść projektu pobierzesz TUTAJ

 

 

 

 

 
                          
 

Europejska Karta
Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Projekty fundacji

Projekty fundacji

Media

 Media

|   Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone