Aktualności

Przygotowania do przestępstwa?

Na grupie Spotted: OSTRÓW w portalu Facebook, pojawiło się następujące ogłoszenie:

 

TREŚĆ:

„Robię kurs na instruktora nauki jazdy i brakuje mi kilku godzin do wyjeżdżenia by mieć go zaliczonego. Potrzeba parę osób co są już po prawku a chcą się doszkolić. Jazdy darmowe. Sprawa pilna bo 2 dziewczyny nagle mi się wycofały”

 

 

Jeżeli spotkaliście się z tą lub podobną ofertą to UWAGA! Miejcie świadomość, że intencje osoby, która ja zmieściła są bardzo złe. System szkolenia instruktorów w Polsce jest ściśle określony w przepisach i nie przewiduje takich możliwości realizacji zajęć.

Jakie są zatem zagrożenia:

  • Szkolenie instruktora zawsze odbywa się wyłącznie podczas szkolenia kandydata na kierowcę w szkole jazdy i w obecności uprawnionego instruktora nauki jazdy. Kandydat na instruktora siedzi z tyłu. Skoro ktoś zaprasza Ciebie na „indywidualne” zajęcia to zastanów się czy to przypadkiem nie jest przygotowanie do popełnienia przestępstwa np.: o charakterze seksualnym?
  • Jazda z osobą, która nie ma uprawnień instruktora (mimo, że z tzw.L-ką na dachu) jest wykroczeniem popełnionym przez kierującego, który nie ma uprawnień a co jeszcze gorsze – w razie zdarzenia drogowego, taka osoba, która zgodziła się na jazdę z niedoszłym instruktorem jest pozbawiona prawa do ubezpieczenia i pokryje wszystkie koszty wypłaconych przez UFG odszkodowań. To samo dotyczy szkolenia prowadzonego przez uprawnionego instruktora ale nielegalnie ( zwykle bez Karty przeprowadzonych zajęć i paragonu. Informujemy o tym TU)
  • Zastanawiałeś się czego możesz się nauczyć od osoby, która sama jeszcze nie potwierdziła egzaminem swoich kompetencji i nie ma doświadczenia w szkoleniu?

Pod postem jest już ponad 100 komentarzy zainteresowanych osób.

Stanowczo odradzamy udział w tego rodzaju spotkaniach, które z całą pewnością NIE SĄ SZKOLENIEM KANDYDATA NA INSTRUKTORA i w żaden sposób nie może być zaliczona na poczet szkolenia. To oszustwo, które najlepiej zgłosić organom ścigania.

 
                          
 

Europejska Karta
Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Projekty fundacji

Projekty fundacji

Media

 Media

|   Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone